top of page

10 засобів не вдаватися до ременю

 

         Згідно дослідженню Академії медичних наук, кожна четверта повна сім’я середнього класу хоча б раз у день але шльопає своїх дітей. І кожна  третя мама потім докоряє собі: „Ну навіщо я це зробила?!”

       Всі мами і папи знають, як „виводить”, коли діти не слухаються. Більша частина батьків або хочуть відразу ж вдарити свою дитину, або піддаються цьому пориву.

       І все тому, що, здавалося б, це працює. Але насправді ремінь „діє” лише короткий час. Важливе дослідження, проведене у 2002 р., показало, як ремінь впливає на дітей: чим більше дитину бити, тим більше вона піддається дитячій агресивності, обману, знущанню над слабкими. Діти, яких били, важче сприймають різницю між хорошим і поганим, швидше починають шкодити за спиною своїх батьків.

      То де ж альтернатива? Не слід же забувати, що ваша дитина заслуговує на повагу, навіть якщо поводить себе не дуже добре. 

 

1.     Будьте вимогливі і добрі

Дитині простіше сприймати те, що ви говорите, якщо у вас спокійний тон.

2.     Пауза

Немає нічого поганого в тому, щоб сказати: „Я дуже сердита, щоб вирішувати це зараз. Давай обговоримо це пізніше”.

3.     Учіть своїх дітей

Замість того, щоб наказувати за непослух, подумайте, як навчити їх слухатися. „Мені не подобається, що ти залишаєш іграшки на підлозі. Наступного разу, будь ласка,  прибери їх  відразу у шафу. Як мені допомогти тобі запам’ятати це?”

4.     Будьте позитивні

Замість того, щоб говорити: „Скільки разів мені повторювати, щоб ти почистив зуби?” говоріть: „Почисти зуби, а коли закінчиш – скажеш мені, і я дам тобі сніданок.”

5.     Пояснюйте, а не погрожуйте

Даючи дитині короткі пояснення, чому вона це повинна зробити це і це, ви даєте їй основу для хорошої поведінки.

6.     Намагайтеся не злитися.

Замість того, щоб концентруватися на поганій поведінці своєї дитини, розглядайте конфлікти як можливість направити думки дитини в іншу сторону.

7.     Давайте стимул

Спонукайте дітей до співробітництва з допомогою таких фраз: „Давай, ти з’їдеш з гірки ще разок, і ми побіжимо додому. Я хочу ще встигнути зробити пиріжки”.

8.     Будьте гнучкими

Якщо ваш малюк запитує: „Чи можна я додивлюсь мультик, а потім ми підемо гуляти?”, будьте розумні. Якщо у вас є трохи часу, поступіться. Це прекрасний спосіб навчити дитину дипломатії.

9.     Не порівнюйте сили

Немає нічого більш закріпачуючого і менш продуктивного, ніж з’ясування відносин зі своїм чадом. Запрошуйте дітей до співробітництва, говорячи: У мене проблема. Я хочу, щоб ти одягнув чисту майку, а ти наполягаєш на тому, щоб носити цю, брудну. Як би нам вирішити цю проблему?”. Ваша дитина піде на співробітництво, якщо вона зможе запропонувати своє рішення.

10.      Будьте розумні

Батьки доволі часто консервативні, навіть якщо вони бачать, що їх спосіб рішення проблеми не дає позитивних результатів. Простіше змінити своє рішення, ніж змінити свою дитину.

bottom of page