
Блог учителя початкових класів
Мартинюк Олени Павлівни
Для дітей, батьків та вчителів

Природознавство. Рослини
Усі живі організми поділяються на 5 царств: рослини, тварини, дроб'янки(бактерії), віруси.
Усі живі організми дихають киснем повітря, а видихають вуглекислий газ.
Рослини заселяють грунт, воду, повітря. Вони розрізняються за будовою, розмірами, умовами життя і тривалістю. Рослини складаються з частин, які називаються органами.
Органи рослини: корінь, стебло, листок, квітка, плід. Органи рослин розрізняються за розміром, довжиною, висотою, формою, розміщенням у просторі, кольором.
Рослини - це живі організми, тому що вони живляться, дихають, ростуть, розмножуються, помирають. За допомогою коренів рослини міцно закріплюються у грунті, всмоктують воду з розчиненими поживними речовинами. Вода рухається по стеблу вгору.
Листя теж утворюють поживні речовини для рослини -це цукор і крохмаль, які утворюються з води,вуглекислого газу та сонячної енергії. Памятай! Поживні речовини утворюються лише на світлі. Листя також за допомогою сонця виробляє кисень. Частину поживних речовин рослина споживає, а іншу частину накопичує у корені, стеблі, плоді.
В залежності від стебла рослини поділяються на дерева, кущі, трав'янисті рослини.
Дерево - це рослина, яка має одне міцне дерев'янисте стебло (стовбур). Наведи приклад.
Кущ - це рослина, яка має декілька дерев'янистих, але значно тонших, ніж у дерева, стебел. Наведи приклад.
Рослина, яка має м'яке соковите стебло - це трав'яниста рослина. Наведи приклад.
За формою листя дерева і кущі поділяються на листяні та хвойні. Листяні - це рослини, листя яких має широку форму. Дерева і кущі з листками - хвоїнками називаються хвойними.
За тривалістю життя рослини поділяються на багаторічні, однорічні, дворічні. Всі дерева і кущі - багаторічні рослини. Наприклад...
Трав'янисті рослини можуть бути однорічними і дворічними. Однорічні рослини живуть протягом одного року. Наприклад.....
Дворічні трав'янисті рослини проростають з насіння протягом першого року життя, але не квітнуть. Квітки і плоди з насіння у них з'являються на другий рік життя. Наприклад....
Всі рослини поділяються на водорості, хвощі, мохи, папороті, хвойні і квіткові рослини.
Водорості - це рослини, що живуть у воді. Вони не мають справжніх органів. Вони мають форму кульки, пластинки, ниток. Збагачують воду киснем. Наприклад...
Мохи ростуть у вологих місцях та болотах. Вони не мають кореня, квіток, плодів. Але мають стебло і листя. Нові рослини утворюються з дуже дрібних коричневих спор. Наприклад...
Хвощі і папороті - найдавніші рослини на землі. Вони мають корінь,стебло, листя, але не мають квітки і плода. Розмножуються за допомогою спор або кореня.
Хвойні рослини мають листя - хвоїнки. Наприклад.... Ці рослини мають всі органи, крім квітки і плода, насіння знаходиться у шишках. Трав'янистих хвойних рослин не існує.
Квіткові рослини. Їх на землі найбільше. Вони мають усі органи і виростають з насіння. Наприклад....